Falešné Prismy

Napsal Omalovanky.blogerka.cz (») v pátek 22. 2. 2019 v kategorii Pastelky, přečteno: 1482×
prisma-claim10.jpg

Padělané pastelky Prismacolor Premier Softcore

Nedávno jsem měla možnost si dokonale prohlédnou falešné pastelky Prismacolor. Kamarád si je objednal v Amazonu a protože se mu zdálo, že něco není v pořádku, tak si je porovnal s mými Prismami.

Opravdu se jednalo o padělek (fake). Na první pohled vypadala krabička stejně, až po delším podrobném zkoumání se daly najít odlišnosti. Po otevření krabičky ovšem nebylo pochyb, že to nejsou originály. Amazon naštěstí vrátil peníze po upozonění na to, že je to fake. Pro reklamaci jsme nafotili pár srovnávacích fotek, o které se nyní s vámi podělím. Uživatelé Prisem rozdíl poznají, ale ti co je budou držet poprvé by měli vědět, jak poznat padělky. Je to přece jen velká investice. Hledala jsem o tom informace i na internetu a vypadá to, že se zatím padělají jen balení o 72 ks.

Zde jsou slíbené fotky:

Krabička je na první pohled stejná, jen ta originální je více kontrastní.

 

Největší rozdíl je ve vzorníku na zadní straně. Havně barva č. 1084 je odlišná:

 

Krabičky se lesknou a velmi špatně se to fotí. Snažila jsem se, co nejvíc zachytit rozdíly, ale při běžném osvětlení jsou minimální.

 

 

Po otevření originálu se většinou nedostaví waw efekt, protože jsou tak divně poskládané. To je taky důvod, proč sem nemohu dát fotku originálu - první, co jsem před jejich používáním udělala, bylo seřazení podle barev, a tak vůbec nevím, jak byly původně seřazeny. Ale na internetu si to můžete dohledat.

Takhle vypadají padělky - nic moc, že?

 

A zde je hlavní rozdíl. Ta první ohlodaná pastelka (dnes už je hezky ořezaná) je moje originální Prisma. Silná a už na pohled měkká tuha. Pod ní je padělek s tenkou tvrdou tuhou. Průměry si můžete porovnat na úvodním obrázku.

 

S barvou laku si také moc hlavu nelámali:

 

A to, že na světlých pastelkách jsou tmavá čísla je také nevytočilo:

No a na závěr vám napíšu, že falešné pastelky kreslí fakt hrozně. Ty bych snad nedala ani dětem. Zlaté školní Kohinoorky.

Takže, pokud si koupíte Prismacolory a zjistíte, že to nejsou originály, okamžitě informujte prodejce a pastelky vratťe. Protože Prismy jsou drahé z důvodu, že se jedná o skvělé pastelky a nechávat si předražený šmejd nemá smysl.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a pět