Přírůstky do sbírky omalovánek

Napsal Omalovanky.blogerka.cz (») ve středu 29. 8. 2018 v kategorii O mně, přečteno: 1553×

Přírůstky do sbírky omalovánek

        Sice jsem si myslela, že už nebudu moc často kupovat další omalovánky, ale stále je tu spousta lákadel. Omalovánkářky se prý dělí na dvě skupiny - vybarvovačky a sběratelky. Vybarvovačky si vyberou pár omalovánek a poctivě je vybarvují. Sběratelky hlavně nakupují, listují sbírkou a doufají, že alespoň některé z jejich omalovánek časem vybarví celé. Já jsem hlavně sběratelka. Ne že bych nevybarvovala, ale je fakt, že si čas na vybarvování občas zaplácnu listováním nebo vybíráním obrázku.

Takže představuji přírůstky , které mi přibyly od posledního dílu sbírky omalovánek.

Nice Little Town 4.+5 .díl

Čtyřku jsem kupovala z druhé ruky. Pořád jsem se rozhodovala, jestli první vybarvit ty dvě předchozí, ale jakmile se objevila tato výhodná nabídka, tak jsem po ní sáhla. Na rozdíl od předchozích dílů, jsou toto roztomilé chaloupky ve taru houbiček či ulit a bydlí zde malé myšky. Už mám jeden obrázek i hotový.

Pětka je ve stejném stylu a protože jsou tam i domečky ve stylu hrádku, tak jsem je hned vzala. Kupovala jsem na Oblakovém e-shopu.

 Nlt4     nice little town 5

Tajná zahrada - Art Edice

Protože omalovánkový boom v knihkupectvích  hodně opadnul (na internetu to vypadá naopak), tak nyní koupíte hodně omalovánek ve slevě. Protože mám Tajnou zahradu od Johanny Basford jen v prvním tenkém vydání, pořídila jsem si ve slevě v NeoLuxoru její Art edici. Ta má obrázky na kartónových listech, které se dají lehce vytrhnout (no opadávají samy :) ). Navíc si moje sestřenice přála nějaký vybarvený obrázek a tyhle listy jsou větší než A4 a budou hezčí zarámované.

Tajna-art-edice

Portrait of the Mermaid - Sara Burrier

Malá tenká knížečka plná portrétů mořských panen. Znovu jsem zareagovala na nabídku na facebooku. Papír je sice hodně tenký, ale určitě budu malovat jen pastelkami a jsou jednostranné. Líbí se mi ten malý lehký formát, takže nebude problém si omalovánku přibalit na dovolenou. Ostatní portrétovky jsou spíše velké těžké knihy a cestuje se s nimi špatně.

Portrait-of-the-mermaid-sara-burrie

Mandaly 1 - Mandalák

Tuto omalovánku mám ze Sbohemnudo. Klasické ne příliš detailní mandaly, přesně takové, jaké mám ráda. Obrázky jsou jednostranně na A4, lepené nahoře jako blok. Už mám také jeden obrázek hotový.

 19014347-900-550

Kerby Rosanes - Fantomorphia

Sice mi doma leží už dvě knihy od Kerbyho a mám v nich hotovou jenom dvoustranu s balóny, ale jakmile jsem viděla ty nové obrázky ala gotika, tak jsem ji musela mít. Předobjednávala jsem na Bookdepository. Tím, že mám ještě hodně Kerbyho obrázků vybarvovat, tak mi vůbec nevadí, že má málo obrázků. Jsou jednostranné a jsou tak úžasné, že by se daly zarámovat i bez vybarvení jako grafika.

Fantomorphia-kerby-rosanes

Májenka a Svatojánek - Vladislava Schafferhans

Omalovánku představuju v samostatném článku. Kupovala jsem přímo u Vlaďky v Adishopu.

 Májenka a Svatojánek

Velorex + Omalovánky měst

Krásné omalovánky v klasickém omalovánkovém formátu (pro děti) na kvalitním papíru. Omalovánky Velorex jsou silnější. Na levé straně je vždy vybarvená předloha, vpravo kontury. Obrázky vozítek a automobilů doplňují krásně zpracované památky. Nyní bude v prodeji i ve větším formátu.

Druhá omalovánka bez názvu obsahuje jen 5 obrázků z našich měst - Třebíč, Jaroměřice nad Rokytnou, Vranov nad Dyjí, Znojmo a Moravské Budějovice.

Bez-nazvu_3   Omalovanky20hrady20-20obalka

Vintage classic coloring book by Tatiana Bogema

Omalovánku jsem získala tak, že byla omylem přibalena do zásilky z Oblaku, ale jak jsem ji dostala do ruky, tak už ji prostě nemůžu vrátit. Takže jsem se s Blankou domluvila a doplatila ji.

Obrázky jsou takové jiné a hodně zajímavé, jsou i různých stylů a vypadají dobře i nevybarvené. Určitě bude stát za to, vybarvit je ve vintage stylu.

Vintage classic coloring pages

Escape to Shakespeare's World

Z této série už mám českou verzi Útěku do krajiny divů. Nedávno mne zaujaly obrázky vymalovaných hradů a říkala jsem si, že bych mohla vyzkoušet jednu knihu v originále, protože bude mít určitě jiný papír (česká má papír hodně drsný). Tak jsem začala hledat, kde se dá sehnat a narazila jsem na mé oblíbené Levné učebnice, kde nabízejí občas zahraniční omalovánky za skvělou cenu, jen se na ně čeká cca 28 dní.

Papír je krásně hladký, jsem zvědavá, jak budou chytat různé pastelky.

Escape to Shakespeares world

Magické město

Tahle omalovánka by vydala na celou story. Objevila se už někdy při začátcích omalovánkového šílenství. První byla jen v angličtině. Se zatajeným dechem jsme všichni sledovali, jak v ní Peta Hewitt maluje Inkteskami. Spousta lidí si kvůli tomu tyto Derwentky pořídilo. Já jsem se nemohla rozhoupat. Potom vyšla česky, na dobrém papíru a za lepší cenu. Znovu jsem koupi zvažovala. Potom se mi zdálo, že jsou obrázky až moc rozjeté, že je už jsou moc profláklé a řekla jsem si, že prostě nebudu mít žádnou omalovánku od této autorky, protože další díly mne už nezaujaly. Ale potom jsem hledala toho Shakespeara a narazila na omalovánku ve slevě a navíc díky ní bylo poštovné zdarma i pro druhou knihu. No tak skončila v košíku. Alespoň budu mít omalovánku, kde si můžu pořádně vyzkoušet akvarelové pastelky.  Dokonce jsem si pořídila i těch 6 základních barev Derwent Inktense, které slouží hlavně k vyzdkoušení těchto inkoustových pastelek.

Magické město

Hrady - klenoty Slovenska

Tuto  omalovánku jsem obdivovala už od jejího vydání, ale s poštovným to vycházelo ze Slovenska draze. Potom se objevila na Farebném kamienku a tím pádem nebylo co řešit. Už mám vybarvenou Krásnou Horku. Omalovánka má hodně pevnou vazby a silný papír. Každý hrad je orámovaný ornamentem.

 Hrady klenoty Slovenska

Mandaly 2x Craft

Když jsem si šla koupit do Dráčika pastelky CRAFT Artist Quality , tak jsem tam objevila i pár omalovánek. Většinou v klasickém anitstresovém stylu - velké vzory. Ale také tam měly dvě omalovánky menšího formátu, každou s 80 mandaly. Ty jsem tam prostě nemohla nechat. Některé z obrázků mandal už určitě mám v jiných knihách, ale u mandal mi vůbec nevadí vybarvovat jeden obrázek vícekrát.

Oblak - Kořenov

Tento díl vlastivědných omalovánek s rozhlednou Štěpánkou na obálce jsem si rozhodně nemohla nechat ujít.Korenov

Polibky vloček - Vladislava Schafferhans

Spoustu omalovánek si pořizuju v době, kdy ostatní je už mají vybarvené. Tak to bylo i s Polibky vloček od Adi. Kupovala jsem v té velké objednávce na Oblaku (celkem 4 omalovánky). Jsem ráda, že už mám to novější vydání, protože se mi moc líbí nová obálka. (vlevo původní obálka, vpravo nová)

Polibky-vlocek_2      Polibky-vlocek-new

Pramínek naděje - Vladislava Schafferhans a kolektiv autorek

Moje první omalovánka kupovaná naprosto naslepo. Věděla jsem jen, že se na ní podílela spousta malířek, které znám z Facebooku. Navíc výdělek z omalovánky putuje na dobrou věc a počet omalovánek byl omezený. Jsem ráda, že ji mám. Obrázky jsou moc pěkné a skvělé je, že obrázky jsou různorodé a přitom autorské. Protože v tiskárně u jedné várky udělali chybu, existují dvě verze. S kroužkovou vazbou vlevo nebo nahoře. Já mám tu vlevo. Mám raději, když lze omalovánkou listovat jako knihou. Kupovala jsem v Adishopu.

Paminek-nadeje

Robert Roscam - Botanica

Tuto knihu mám vytištěnou na kvalitním papíru a v kroužkové vazbě, protože originál má děsný papír. Koupi, tisk i vazbu mi zařídil eshop Radost pro maminku.

Máte-li rádi vybarvování reálných květů, tak tuhle omalovánku musíte mít ve sbírce. Jsou zde samostatné kytky, kytice a některé obrázky jsou dvakrát - s bílým a černým pozadím.

 Roskam-botanica

Pastelkové léto od Lenky Filonenko

Zatím poslední omalovánka (určitě ne na dlouho, protože se chystá nová Johanna, Klára Marková ...). Také jsem chvilku zvažovala koupi. Když jsem za účast na soutěži získala slevu na zakoupení omalovánky, hned putovala ke mně. Některé obrázky jsou v omalovánce 2x - klasické a předstínované. Jak se znám, pustím se první do klasických.

Pastelkove-leto

Další přírůstky budu představovat jako recenze nebo krátké článečky.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a deset